OAuth PECL (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (51 entries)

en: Title
hu: Cím

en: delete
hu: törlés

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Username
hu: Felhasználónév

en: List
hu: Lista

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Explanation or submission guidelines
hu: Magyarázat, vagy beküldési irányelvek

en: Version
hu: Verzió

en: view
hu: megtekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Update
hu: Frissítés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: View
hu: Megtekintés

en: Are you sure you want to delete %title?
hu: „%title” biztosan törölhető?

en: Only site administrators can create new user accounts.
hu: Csak a webhely karbantartói hozhatnak létre új felhasználót.

en: Filter
hu: Szűrő

en: Plain Text
hu: Egyszerű szöveg

en: menu
hu: menü

en: Refine
hu: Finomítás

en: Undo
hu: Visszavonás

en: any
hu: tetszőleges

en: Create new account
hu: Új fiók létrehozása

en: @type: deleted %title.
hu: @type: %title törölve lett.

en: Language neutral
hu: Nyelvfüggetlen

en: @type: updated %title.
hu: @type: %title frissítve lett.

en: @type: added %title.
hu: @type: %title hozzáadva.

en: Error saving user account.
hu: Hiba történt a felhasználói fiók mentése során.

en: @type %title has been deleted.
hu: %title @type törlése megtörtént.

en: Not enabled
hu: Nincs engedélyezve

en: Submission form settings
hu: Beküldési űrlap beállításai

en: The human-readable name %name is already taken.
hu: Ez az emberek számára olvasható név (%name) már foglalt.

en: manage fields
hu: mezők kezelése

en: manage display
hu: megjelenés beállítása

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
hu: %invalid érvénytelen programok által használt név.

en: Find and manage people interacting with your site.
hu: A webhellyel kapcsolatban álló emberek keresése és adminisztrációja.

en: Undefined language (@langcode)
hu: Meghatározatlan nyelv (@langcode)

en: and where %property is %value
hu: és ahol %property értéke %value

en: where %property is %value
hu: ahol %property értéke %value

en: and where
hu: és hol

en: (Machine name: @type)
hu: (Programok által olvasható név: @type)
