OAuth PECL (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (56 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Username
ja: ユーザー名

en: List
ja: リスト

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Explanation or submission guidelines
ja: 説明や投稿のガイドライン

en: Version
ja: バージョン

en: view
ja: ビュー

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: None
ja: なし

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Update
ja: 更新

en: Add
ja: 追加

en: View
ja: ビュー

en: Are you sure you want to delete %title?
ja: 本当に、%title を削除してもよろしいですか？

en: Only site administrators can create new user accounts.
ja: サイト管理者のみがアカウントを作成できる

en: Filter
ja: フィルター

en: Plain Text
ja: プレーンテキスト

en: menu
ja: メニュー

en: Refine
ja: 絞り込む

en: Undo
ja: 元に戻す

en: any
ja: いずれか

en: Create new account
ja: アカウントの作成

en: @type: deleted %title.
ja: @type: %titleが削除されました。

en: Language neutral
ja: ニュートラル言語

en: @type: updated %title.
ja: @type: %titleが更新されました。

en: @type: added %title.
ja: @type: %titleが追加されました。

en: Error saving user account.
ja: ユーザーアカウントの保存中にエラーが発生しました。

en: @type %title has been deleted.
ja: @type %title が削除されました。

en: Not enabled
ja: 無効

en: Consumer key
ja: コンシューマーキー

en: Consumer secret
ja: コンシューマー秘密キー

en: Signature method
ja: 署名メソッド

en: Submission form settings
ja: 投稿フォームの設定

en: The human-readable name %name is already taken.
ja: 名前 %name は、すでに使用されています。

en: Application name
ja: アプリケーション名

en: manage fields
ja: フィールドの管理

en: Add new application
ja: アプリケーションを追加

en: manage display
ja: 表示の管理

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ja: システム内部名称が不正です。%invalid 以外の名称を入力してください。

en: Find and manage people interacting with your site.
ja: サイトにアクセスするユーザーの抽出と管理

en: Undefined language (@langcode)
ja: 定義されていない言語(@langcode)

en: and where %property is %value
ja: また、%property は %value である

en: where %property is %value
ja: %property は %value である

en: and where
ja: また

en: (Machine name: @type)
ja: (システム内部名称: @type)
