OAuth PECL (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (51 entries)

en: Title
nl: Titel

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: List
nl: Lijst

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: Explanation or submission guidelines
nl: Uitleg of indienrichtlijnen

en: Version
nl: Versie

en: view
nl: weergeven

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: None
nl: Geen

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Update
nl: Bijwerken

en: Add
nl: Toevoegen

en: View
nl: Weergeven

en: Are you sure you want to delete %title?
nl: Weet u zeker dat u %title wilt verwijderen?

en: Only site administrators can create new user accounts.
nl: Uitsluitend beheerders kunnen nieuwe accounts aanmaken.

en: Plain Text
nl: Gewone tekst

en: Refine
nl: Verfijnen

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: any
nl: elke

en: Create new account
nl: Nieuw account aanmaken

en: @type: deleted %title.
nl: @type: %title verwijderd.

en: Language neutral
nl: Taalonafhankelijk

en: Application
nl: Sollicitatie

en: @type: updated %title.
nl: @type: %title bijgewerkt.

en: @type: added %title.
nl: @type: %title toegevoegd.

en: Error saving user account.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het opslaan van het account.

en: @type %title has been deleted.
nl: @type %title is verwijderd.

en: Not enabled
nl: Niet ingeschakeld

en: Submission form settings
nl: Instellingen inzendingsformulier

en: The human-readable name %name is already taken.
nl: De naam %name is al in gebruik.

en: Application name
nl: Naam van de applicatie

en: manage fields
nl: velden beheren

en: manage display
nl: weergave beheren

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
nl: Ongeldige systeemnaam. Voer een andere naam in dan %invalid.

en: Find and manage people interacting with your site.
nl: Vind en beheer personen die gebruik maken van de website.

en: Undefined language (@langcode)
nl: Niet-gedefinieerde taal (@langcode)

en: and where %property is %value
nl: en waarbij %property gelijk is aan %value

en: where %property is %value
nl: waarbij %property gelijk is aan %value

en: and where
nl: en waarbij

en: (Machine name: @type)
nl: (Systeemnaam: @type)
