OAuth PECL (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (48 entries)

en: Title
oc: Títol

en: delete
oc: suprimir

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: List
oc: Listar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Explanation or submission guidelines
oc: Explicacion o règlas de contribucion

en: view
oc: veire

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: Are you sure you want to delete %title?
oc: Sètz segur que volètz suprimir %title ?

en: Only site administrators can create new user accounts.
oc: Sols los administrators del site pòdon crear de comptes novèls.

en: Filter
oc: Filtrar

en: menu
oc: menú

en: Refine
oc: Afinar

en: Undo
oc: Anullar

en: any
oc: totes

en: Create new account
oc: Crear un compte novèl

en: @type: deleted %title.
oc: @type  : %title suprimit.

en: Language neutral
oc: Independent de la lenga

en: @type: updated %title.
oc: @type  : « %title » mes a jorn.

en: @type: added %title.
oc: @type  : « %title » apondut.

en: Error saving user account.
oc: Error al salvament del compte d'utilizaire.

en: @type %title has been deleted.
oc: Lo contengut '%title', de tipe '@type', es estat suprimit.

en: Not enabled
oc: Pas activat

en: Submission form settings
oc: Configuracion del formulari d'enviament de donadas

en: The human-readable name %name is already taken.
oc: Lo nom afichat « %name » es ja utilizat.

en: manage fields
oc: gerir los camps

en: manage display
oc: gerir l'afichatge

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
oc: Nom legible-per-la-maquina invalid. Picatz un nom diferent a %invalid.

en: Find and manage people interacting with your site.
oc: Trobar e administrar las personas qu'interagisson amb vòstre site.

en: Undefined language (@langcode)
oc: Lenga pas definida (@langcode)

en: and where %property is %value
oc: e ont %property es %value

en: where %property is %value
oc: on %property es %value

en: and where
oc: e ont
