OAuth PECL (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (52 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: List
tr: Liste

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Explanation or submission guidelines
tr: Açıklama ya da gönderim bilgileri

en: Version
tr: Sürüm

en: view
tr: görüntüle

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Update
tr: Güncelle

en: Add
tr: Ekle

en: View
tr: Görüntüle

en: Are you sure you want to delete %title?
tr: %title düğümünü silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Only site administrators can create new user accounts.
tr: Sadece yöneticiler yeni kullanıcı hesabı oluşturabilir.

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Plain Text
tr: Düz Metin

en: menu
tr: menü

en: Refine
tr: Yeniden ayarla

en: Undo
tr: Geri al

en: any
tr: herhangi biri

en: Create new account
tr: Yeni hesap oluştur

en: @type: deleted %title.
tr: @type: %title silindi.

en: Language neutral
tr: Dil tercihsiz - özgün dil

en: @type: updated %title.
tr: @type: %title güncellendi.

en: @type: added %title.
tr: @type: %title eklendi.

en: Error saving user account.
tr: Kullanıcı hesabı kaydedilirken bir hata oluştu.

en: @type %title has been deleted.
tr: @type %title silindi.

en: Not enabled
tr: Etkin değil

en: Submission form settings
tr: Gönderi formu ayarları

en: The human-readable name %name is already taken.
tr: İnsanın okuyacağı %name ismi önceden alınmış.

en: Application name
tr: Uygulama adı

en: manage fields
tr: alanları yönet

en: manage display
tr: görüntüyü yönet

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
tr: Geçersiz makina ismi. %invalid dışında bir isim giriniz.

en: Find and manage people interacting with your site.
tr: Sitenizle etkileşim kuran kişileri arayın ve yönetin.

en: Undefined language (@langcode)
tr: Tanımlanmamış dil (@langcode)

en: and where %property is %value
tr: ve ayrıca %property = %value

en: where %property is %value
tr: %property değeri %value olan

en: and where
tr: ve ayrıca

en: (Machine name: @type)
tr: (Makine adı: @type)
