OAuth PECL (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (52 entries)

en: Title
fr: Titre

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: Language
fr: Langue

en: Explanation or submission guidelines
fr: Explication ou directives pour la contribution

en: view
fr: voir

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: None
fr: Aucun(e)

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Add
fr: Ajouter

en: View
fr: Voir

en: Are you sure you want to delete %title?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %title ?

en: Only site administrators can create new user accounts.
fr: Seuls les administrateurs du site peuvent créer de nouveaux comptes.

en: Filter
fr: Filtrer

en: Plain Text
fr: Texte brut

en: Refine
fr: Affiner

en: Undo
fr: Annuler

en: any
fr: tous

en: Create new account
fr: Créer un nouveau compte

en: @type: deleted %title.
fr: @type : %title supprimé.

en: Language neutral
fr: Indépendant de la langue

en: @type: updated %title.
fr: @type : %title mis à jour.

en: @type: added %title.
fr: @type : %title ajouté.

en: Error saving user account.
fr: Erreur à la sauvegarde du compte utilisateur.

en: @type %title has been deleted.
fr: Le contenu '%title', de type '@type', a été supprimé.

en: Not enabled
fr: Non activé

en: Consumer key
fr: Clé du client

en: Consumer secret
fr: Clé secrète du client

en: Submission form settings
fr: Paramètres du formulaire de contribution

en: The human-readable name %name is already taken.
fr: Le nom affiché "%name" est déjà utilisé.

en: Application name
fr: Nom de l'application

en: manage fields
fr: gérer les champs

en: Add application
fr: Ajouter une candidature

en: manage display
fr: gérer l'affichage

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
fr: Nom système incorrect. Saisir un nom différent de "%invalid".

en: Find and manage people interacting with your site.
fr: Trouver et gérer les personnes interagissant avec votre site.

en: Undefined language (@langcode)
fr: Langue non définie (@langcode)

en: and where %property is %value
fr: et où %property est %value

en: where %property is %value
fr: où %property est %value

en: and where
fr: et où

en: (Machine name: @type)
fr: (Nom système : @type)
