OAuth PECL (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (47 entries)

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Explanation or submission guidelines
id: Penjelasan atau pedoman pengiriman

en: Version
id: Versi

en: view
id: tampilan

en: Edit
id: Sunting

en: None
id: Tiada

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Update
id: Perbarui

en: Add
id: Tambah

en: View
id: Lihat

en: Are you sure you want to delete %title?
id: Anda yakin ingin menghapus %title?

en: Only site administrators can create new user accounts.
id: Hanya pengelola situs yang bisa membuat akun anggota baru.

en: Filter
id: Saring

en: Refine
id: Perhalus

en: Undo
id: Batalkan

en: any
id: apapun

en: Create new account
id: Buat akun baru

en: @type: deleted %title.
id: @type: menghapus %title.

en: Language neutral
id: Bahasa apa saja

en: @type: updated %title.
id: @type: meng-update %title.

en: @type: added %title.
id: @type: menambahkan %title.

en: Error saving user account.
id: Gagal menyimpan keanggotaan

en: @type %title has been deleted.
id: @type %title sudah dihapus.

en: Not enabled
id: Tidak aktif

en: Submission form settings
id: Pengaturan form pengisian

en: The human-readable name %name is already taken.
id: Nama jenis konten %name sudah ada.

en: manage fields
id: kelola field

en: manage display
id: kelola tampilan

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
id: Nama mesin yang tidak terbaca. Masukkan nama selain %invalid.

en: Find and manage people interacting with your site.
id: Cari dan kelola orang yang berinteraksi dengan situs Anda.

en: Undefined language (@langcode)
id: Bahasa tak dikenali (@langcode)

en: and where %property is %value
id: dan ketika %property adalah %value

en: where %property is %value
id: dimana  %property adalah %value

en: and where
id: dan dimana

en: (Machine name: @type)
id: (Nama mesin: @type)
