OAuth PECL (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (50 entries)

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Username
pt: Nome de usuário

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Explanation or submission guidelines
pt: Explicações ou regras para envio

en: Version
pt: Versão

en: view
pt: ver

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: None
pt: Nenhum

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Save
pt: Salvar

en: Default
pt: Padrão

en: Update
pt: Atualizar

en: Add
pt: Adicionar

en: View
pt: Ver

en: Are you sure you want to delete %title?
pt: Você tem certeza que deseja apagar %title?

en: Only site administrators can create new user accounts.
pt: Apenas um administrador pode criar uma nova conta de usuário.

en: Filter
pt: Filtrar

en: Refine
pt: Refinar

en: Undo
pt: Desfazer

en: any
pt: qualquer

en: Create new account
pt: Criar nova conta

en: @type: deleted %title.
pt: @type: %title foi apagado.

en: Language neutral
pt: Sem idioma específico

en: Application
pt: Aplicativo

en: @type: updated %title.
pt: @type: %title atualizado.

en: @type: added %title.
pt: @type: %title adicionado.

en: Error saving user account.
pt: Erro ao gravar a conta do usuário.

en: @type %title has been deleted.
pt: @type %title foi apagado.

en: Not enabled
pt: Desativado

en: Submission form settings
pt: Configurações do formulário de envio

en: The human-readable name %name is already taken.
pt: O nome %name já está em uso.

en: manage fields
pt: gerenciar campos

en: manage display
pt: gerenciar exibição

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
pt: Nome de máquina inválido. Informe um nome diferente de %invalid.

en: Find and manage people interacting with your site.
pt: Encontrar e gerenciar pessoas interagindo com seu site.

en: Undefined language (@langcode)
pt: Idioma indefinido (@langcode)

en: and where %property is %value
pt: e onde %property é %value

en: where %property is %value
pt: onde %property é %value

en: and where
pt: e onde

en: (Machine name: @type)
pt: (Identificador: @type)
