OAuth PECL (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (55 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: List
uk: Список

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Explanation or submission guidelines
uk: Пояснення або вказівки щодо введення

en: Version
uk: Версія

en: view
uk: переглянути

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Update
uk: Оновити

en: Add
uk: Додати

en: View
uk: Перегляд

en: Are you sure you want to delete %title?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %title?

en: Only site administrators can create new user accounts.
uk: Лише адміністратори сайту можуть створювати нові облікові записи користувачів.

en: Filter
uk: Фільтр

en: Plain Text
uk: Простий текст

en: menu
uk: меню

en: Refine
uk: Відібрати

en: Undo
uk: Скасувати

en: any
uk: будь-який

en: Create new account
uk: Реєстрація

en: @type: deleted %title.
uk: @type: %title видалено.

en: Language neutral
uk: Нейтральна мова

en: Application
uk: Програма

en: @type: updated %title.
uk: @type: %title оновлено.

en: @type: added %title.
uk: @type: додано %title.

en: Error saving user account.
uk: Помилка збереження облікового запису користувача.

en: @type %title has been deleted.
uk: @type %title було видалено.

en: Not enabled
uk: Вимкнено

en: Authentication type
uk: Тип автентифікації

en: Submission form settings
uk: Налаштування форми надсилання

en: The human-readable name %name is already taken.
uk: Людино-читабельна назва %name вже зайнята.

en: Application name
uk: Назва програми

en: manage fields
uk: керувати полями

en: manage display
uk: керувати відображенням

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
uk: Неприпустима машино-читабельна назва. Введіть назву, що відрізняється від %invalid.

en: Find and manage people interacting with your site.
uk: Пошук людей, які взаємодіють з сайтом, і керування ними.

en: application
uk: програма

en: Undefined language (@langcode)
uk: Невизначена мова (@langcode)

en: and where %property is %value
uk: а також %property - %value

en: where %property is %value
uk: де %property - %value

en: and where
uk: а також

en: (Machine name: @type)
uk: (Машинна назва: @type)
