OAuth Connector (7.x-1.0-beta2) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Edit
id: Sunting

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Required
id: Wajib

en: Name
id: Nama

en: Export
id: Ekspor

en: Field
id: Bidang

en: Save
id: Simpan

en: Add
id: Tambah

en: Picture
id: Foto

en: User
id: Pengguna

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Signature
id: Tanda tangan

en: E-mail address
id: Alamat email

en: Time zone
id: Zona waktu

en: Fields
id: Bidang isian

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Revert
id: Kembali

en: Scope
id: Lingkup

en: Base URL
id: URL dasar

en: Add field
id: Tambah bidang

en: Mapping
id: Pemetaan

en: Edit field
id: Edit data

en: Delete field
id: Hapus data
