OAuth Connector (7.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Username
it: Nome utente

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Required
it: Obbligatorio

en: Name
it: Nome

en: Export
it: Esporta

en: Field
it: Campo

en: Save
it: Salva

en: Add
it: Aggiungi

en: Format
it: Formato

en: Picture
it: Ritratto

en: User
it: Utente

en: User ID
it: ID utente

en: Your changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: Signature
it: Firma

en: E-mail address
it: Indirizzo e-mail

en: Time zone
it: Fuso orario

en: Fields
it: Campi

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Revert
it: Ripristina

en: Scope
it: Portata

en: Storage
it: Archiviazione

en: Base URL
it: URL base

en: Add field
it: Aggiungi campo

en: Mapping
it: Mappatura

en: Save and proceed
it: Salva e procedi

en: Resource
it: Risorsa

en: Edit field
it: Modifica campo

en: Delete field
it: Elimina campo
