OAuth Connector (7.x-1.0-beta2) - en to pt translation catalogue (52 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Username
pt: Nome de usuário

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Required
pt: Obrigatório

en: Name
pt: Nome

en: Export
pt: Exportar

en: Field
pt: Campo

en: Save
pt: Salvar

en: Add
pt: Adicionar

en: Format
pt: Formato

en: Picture
pt: Foto

en: User
pt: Usuário

en: User ID
pt: ID do usuário

en: Your changes have been saved.
pt: Suas alterações foram salvas.

en: Signature
pt: Assinatura

en: E-mail address
pt: Endereço de e-mail

en: Time zone
pt: Fuso horário

en: Fields
pt: Campos

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Revert
pt: Reverter

en: Scope
pt: Escopo

en: Storage
pt: Armazenamento

en: Base URL
pt: URL base

en: Add field
pt: Adicionar campo

en: Mapping
pt: Mapeamento

en: Save and proceed
pt: Salvar e prosseguir

en: Resource
pt: Recurso

en: Edit field
pt: Editar campo

en: Delete field
pt: Apagar campo

en: The application has been authorized
pt: O aplicativo foi autorizado

en: Authorization finished
pt: Autorização finalizada

en: A unique machine-readable name used to identify this provider internally. It may only contain lowercase alphanumeric characters and underscores. No spaces or uppercase characters.
pt: Um nome legível por máquina exclusivo usado para identificar este provedor internamente. Ele só pode conter caracteres alfanuméricos em minúsculas e sublinhados. Sem espaços ou caracteres maiúsculos.

en: A human-readable title for the provider.
pt: O título legível para o provedor.

en: The url is not valid.
pt: A url não é válida.

en: The resource is not a valid url.
pt: O recurso não é uma URL válida.

en: Your new provider %title has been saved.
pt: Seu novo provedor %title foi salvo.

en: The machine-readable name of the provider.
pt: O nome legível por máquina do provedor.

en: The human-readable title of the provider.
pt: O título legível do provedor.

en: A human-readable title for the field.
pt: O título do campo.

en: A description for this field.
pt: Uma descrição para este campo.

en: Field deleted.
pt: Campo excluído.

en: The title of the field.
pt: O título do campo.

en: The description for the field.
pt: A descrição do campo.
