OAuth Connector (7.x-1.0-beta2) - en to fr translation catalogue (39 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: Language
fr: Langue

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Edit
fr: Modifier

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Required
fr: Requis

en: Name
fr: Nom

en: Export
fr: Exporter

en: Field
fr: Champ

en: Save
fr: Enregistrer

en: Add
fr: Ajouter

en: Picture
fr: Image

en: User
fr: Utilisateur

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Your changes have been saved.
fr: Vos modifications ont été enregistrées.

en: E-mail address
fr: Adresse de courriel

en: Time zone
fr: Fuseau horaire

en: Fields
fr: Champs

en: Callback URL
fr: URL de la procédure de rappel (callback)

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Revert
fr: Rétablir

en: Scope
fr: Étendue

en: Storage
fr: Stockage

en: Base URL
fr: URL de base

en: Add field
fr: Ajouter un champ

en: Mapping
fr: Correspondance

en: Preset
fr: Pré-réglage

en: Save and proceed
fr: Enregistrer & poursuivre

en: Authentication realm
fr: Domaine d'authentification

en: Resource
fr: Ressource

en: Edit field
fr: Modifier le champ

en: Delete field
fr: Supprimer le champ

en: No user found.
fr: Aucun utilisateur trouvé.
