OBiBa Mica (7.x-1.1-alpha1) - en to fa translation catalogue (55 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Status
fa: وضعیت

en: Approve
fa: موافقت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Comments
fa: نظر‌یات

en: More
fa: بیشتر

en: Download
fa: دانلود

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Edit
fa: تدوین

en: Search
fa: جستجو

en: Country
fa: کشور

en: Variable
fa: متغیر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Access
fa: دسترسی

en: History
fa: تاریخچه

en: ID
fa: هویت

en: Statistics
fa: آمار

en: n/a
fa: هیچ

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: All
fa: همه

en: From
fa: از

en: Comment
fa: نظر

en: Term
fa: کلمه

en: Maximum
fa: حداکثر

en: Other
fa: ساير

en: Attributes
fa: مشخصه‌ها

en: Last
fa: آخرین

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Gender
fa: جنسیت

en: Show
fa: نمایش

en: First
fa: اولین

en: or
fa: یا

en: comment
fa: نظر

en: Loading...
fa: در حال بارگذاری...

en: Ok
fa: تایید

en: Variables
fa: متغیرها

en: Minimum
fa: حداقل

en: Hide
fa: پنهان کن

en: and
fa: و

en: Acronym
fa: سرنام

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: PM
fa: ب.ظ

en: Min
fa: حداقل
