OBiBa Mica (7.x-1.2) - en to lt translation catalogue (77 entries)

en: Home
lt: Pradžia

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Previous
lt: Ankstesnis

en: Next
lt: Kitas

en: Status
lt: Būsena

en: Approve
lt: Patvirtinti

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Submit
lt: Siųsti

en: Value
lt: Reikšmė

en: Username
lt: Nario vardas

en: Type
lt: Tipas

en: Actions
lt: Veiksmai

en: Cancel
lt: Atšaukti

en: Age
lt: Amžius

en: Description
lt: Aprašymas

en: Read more
lt: Skaityti daugiau

en: website
lt: svetainė

en: Comments
lt: Komentarai

en: More
lt: Daugiau

en: Categories
lt: Kategorijos

en: Download
lt: Atsisiųsti

en: Overview
lt: Apžvalga

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Search
lt: Paieška

en: Country
lt: Šalis

en: Variable
lt: Kintamasis

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Label
lt: Etiketė

en: Save
lt: Saugoti

en: Access
lt: Priėjimas

en: History
lt: Istorija

en: Total
lt: Iš viso

en: Statistics
lt: Statistika

en: n/a
lt: n/d

en: User
lt: Narys

en: Email
lt: El. paštas

en: All
lt: Visi

en: From
lt: Nuo

en: Comment
lt: Komentaras

en: Term
lt: Terminas

en: Sort order
lt: Rikiavimo tvarka

en: Maximum
lt: Maksimumas

en: Phone
lt: Telefonas

en: Address
lt: Adresas

en: Filter by
lt: Filtruoti pagal

en: Start
lt: Pradžia

en: End
lt: Pabaiga

en: Other
lt: Kiti

en: Attributes
lt: Požymiai

en: Last
lt: Paskutinis

en: Close
lt: Uždaryti

en: Sort by
lt: Rikiuoti pagal

en: Show
lt: Rodyti

en: First
lt: Pirmas

en: or
lt: arba

en: Subtotal
lt: Tarpinė suma

en: Documents
lt: Dokumentai

en: New
lt: Naujas

en: Translations
lt: Vertimai

en: comment
lt: komentaras

en: Loading...
lt: Kraunama..

en: Complete
lt: Baigta(s)

en: is
lt: yra

en: Variables
lt: Kintamieji

en: Minimum
lt: Minimumas

en: Hide
lt: Slėpti

en: Participants
lt: Dalyviai

en: Show all
lt: Rodyti visus

en: and
lt: ir

en: where
lt: kur

en: Acronym
lt: Akronimas

en: Registration
lt: Registracija

en: Start Year
lt: Pradžios metai

en: Autocomplete
lt: Automatiškai pasibaigiantis

en: Created by
lt: Sukurė

en: Checkbox
lt: Žymimasis langelis/Checkbox
