OBiBa Mica (7.x-1.3) - en to uk translation catalogue (123 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Status
uk: Стан

en: Approve
uk: Схвалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Value
uk: Значення

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Type
uk: Тип

en: Actions
uk: Дії

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Age
uk: Вік

en: Description
uk: Опис

en: Read more
uk: Читати далі

en: website
uk: вебсайт

en: Comments
uk: Коментарі

en: More
uk: Ще

en: Categories
uk: Категорії

en: Download
uk: Завантаження

en: Overview
uk: Огляд

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: Country
uk: Країна

en: Variable
uk: Змінна

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Access
uk: Доступ

en: History
uk: Історія

en: Total
uk: Всього

en: Statistics
uk: Статистика

en: n/a
uk: н/д

en: User
uk: Користувач

en: Email
uk: Електронна пошта

en: All
uk: Все

en: Contacts
uk: Контакти

en: From
uk: Від

en: Comment
uk: Коментар

en: Term
uk: Термін

en: Sort order
uk: Впорядкування

en: Maximum
uk: Максимум

en: Phone
uk: Телефон

en: Address
uk: Адреса

en: Filter by
uk: Фільтрувати за

en: Frequency
uk: Частота

en: Start
uk: Початок

en: End
uk: Кінець

en: Other
uk: Інше

en: Attributes
uk: Атрибути

en: N
uk: Н

en: Last
uk: Останній

en: Close
uk: Закрити

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Gender
uk: Стать

en: Validate
uk: Перевірити

en: Show
uk: Показати

en: to
uk: до

en: in
uk: в

en: Countries
uk: Країни

en: First
uk: Перший

en: Unit
uk: Одиниця

en: or
uk: або

en: No limit
uk: Необмежено

en: Algorithm
uk: Алгоритм

en: Website
uk: Веб-сайт

en: Missing
uk: Відсутнє

en: Max
uk: Мах

en: Subtotal
uk: Підсумок

en: User Profile
uk: Профіль користувача

en: Documents
uk: Документи

en: New
uk: Нові

en: Applicant
uk: Здобувач

en: Translations
uk: Переклади

en: comment
uk: коментар

en: Loading...
uk: Завантаження...

en: Review
uk: Перевірити

en: Ok
uk: Гаразд

en: Complete
uk: Завершене

en: is
uk: буде

en: Variables
uk: Змінні

en: Minimum
uk: Мінімум

en: Hide
uk: Приховати

en: Participants
uk: Учасники

en: Timeline
uk: Графік часу

en: Show all
uk: Показати все

en: Others
uk: Інші

en: Last Update
uk: Останнє оновлення

en: and
uk: та

en: where
uk: де

en: Relevance
uk: Доречність

en: Acronym
uk: Скорочення

en: Registration
uk: Реєстрація

en: Start Year
uk: Рік випуску

en: Classification
uk: Класифікація

en: Send E-mail
uk: Надіслати повідомлення електронної пошти

en: Autocomplete
uk: Автодоповнення

en: Created by
uk: Створив(ла)

en: Reject
uk: Відмовити

en: Mean
uk: Середнє

en: Bio
uk: Біо

en: Checkbox
uk: Прапорець

en: Last Login
uk: Останній вхід

en: Min
uk: Мін

en: matches
uk: к-сть детектувань

en: Script
uk: Сценарій

en: Error!
uk: Помилка!

en: Desc.
uk: Опис

en: Reopen
uk: Перевідкрити

en: Institution
uk: Інститут

en: Processing...
uk: Працюю...

en: Design
uk: Дизайн

en: Network
uk: Мережа

en: variables
uk: змінні

en: Networks
uk: Мережі

en: Undetermined
uk: невизначена

en: match
uk: відповідність

en: Value Type
uk: Тип значень

en: variable
uk: змінна

en: Disable translation
uk: Вимкнути переклад

en: Territory
uk: Територія
