OBiBa Mica (7.x-1.7) - en to is translation catalogue (67 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Previous
is: Fyrri

en: Next
is: Næsta

en: Status
is: Staða

en: Approve
is: Samþykkja

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Value
is: Gildi

en: Username
is: Notendanafn

en: Type
is: Gerð

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Age
is: Aldur

en: Description
is: Lýsing

en: Read more
is: Lesa meira

en: website
is: vefsíða

en: Comments
is: Ummæli

en: More
is: Meira

en: Categories
is: Flokkar

en: Download
is: Hala niður

en: Overview
is: Yfirlit

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: Country
is: Land

en: Variable
is: Breyta

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Access
is: Aðgangur

en: History
is: Saga

en: Total
is: Samtals

en: ID
is: Kenni

en: Statistics
is: Tölfræði

en: n/a
is: á ekki við

en: User
is: Notandi

en: Email
is: Netfang

en: All
is: Allt

en: From
is: Frá

en: Comment
is: Ummæli

en: Term
is: Hugtak

en: Sort order
is: Röðun

en: Phone
is: Sími

en: Address
is: Heimilisfang

en: Start
is: Hefst

en: End
is: Lýkur

en: Last
is: Síðasta

en: Close
is: Loka

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Show
is: Sýna

en: Countries
is: Lönd

en: First
is: Fyrsta

en: or
is: eða

en: Website
is: Vefsíða

en: Subtotal
is: Millisumma

en: New
is: Nýtt

en: Loading...
is: Hleð...

en: Review
is: Yfirlestur

en: Complete
is: Lokið

en: is
is: er

en: Hide
is: Fela

en: and
is: og

en: where
is: þar sem

en: Start Year
is: Upphafsár

en: Autocomplete
is: Sjálfvirk útfylling

en: PM
is: EH
