OBiBa Mica (7.x-1.8) - en to tr translation catalogue (90 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Status
tr: Durum

en: Approve
tr: Onayla

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Value
tr: Değer

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Type
tr: Tip

en: Actions
tr: Eylemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Age
tr: Yaş

en: Description
tr: Açıklama

en: Read more
tr: Devamını oku

en: website
tr: websitesi

en: Comments
tr: Yorumlar

en: More
tr: Devamı

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Download
tr: İndir

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: Country
tr: Ülke

en: Variable
tr: Değişken

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Access
tr: Erişim

en: History
tr: Geçmiş

en: Total
tr: Toplam

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: User
tr: Kullanıcı

en: Email
tr: E-posta

en: All
tr: Tümü

en: Contacts
tr: İlişkiler

en: From
tr: Kimden

en: Comment
tr: Yorum

en: Term
tr: Terim

en: Sort order
tr: Sıralama sırası

en: Maximum
tr: En fazla

en: Phone
tr: Telefon

en: Address
tr: Adres

en: Filter by
tr: Filtrele:

en: Start
tr: Başlangıç

en: End
tr: Bitiş

en: Other
tr: Diğer

en: Attributes
tr: Nitelikler

en: N
tr: K

en: Last
tr: Son

en: Close
tr: Kapat

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Gender
tr: Cinsiyet

en: Show
tr: Göster

en: in
tr: içinde

en: Countries
tr: Ülkeler

en: First
tr: Birinci

en: Unit
tr: Birim

en: or
tr: ya da

en: Website
tr: Web sitesi

en: Missing
tr: Kayıp

en: Max
tr: Maks

en: Subtotal
tr: Ara toplam

en: User Profile
tr: Kullanıcı Profili

en: Documents
tr: Belgeler

en: New
tr: Yeni

en: Translations
tr: Çeviriler

en: comment
tr: yorum

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Ok
tr: Tamam

en: Complete
tr: Tamam

en: is
tr: =

en: Variables
tr: Değişkenler

en: Minimum
tr: En az

en: Hide
tr: Gizle

en: Participants
tr: Katılımcılar

en: Timeline
tr: Timeline (Zaman Şeridi)

en: Show all
tr: Tümünü göster

en: and
tr: ve

en: where
tr: öyle ki

en: Acronym
tr: Baş harfler

en: Registration
tr: Kayıt

en: Start Year
tr: Başlangıç Yılı

en: Autocomplete
tr: Otomatik tamamla

en: Created by
tr: Oluşturan

en: Bio
tr: Özgeçmiş

en: Min
tr: Enaz

en: Processing...
tr: İşleniyor...
