OBiBa Mica (7.x-1.4) - en to ar translation catalogue (70 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Status
ar: الحالة

en: Approve
ar: الموافقة

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Value
ar: القيمة

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Type
ar: النوع

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Age
ar: العمر

en: Description
ar: الوصف

en: Read more
ar: اقرأ المزيد

en: Comments
ar: التعليقات

en: More
ar: المزيد

en: Categories
ar: التصنيفات

en: Download
ar: تحميل

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: Country
ar: الدولة

en: Variable
ar: متغير

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Access
ar: الوصول

en: History
ar: الأرشيف

en: Total
ar: المجموع

en: ID
ar: المعرف ID

en: Statistics
ar: الإحصائيات

en: n/a
ar: غير متوفر

en: User
ar: المستخدم

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: All
ar: الكل

en: From
ar: من

en: Comment
ar: التعليق

en: Term
ar: المصطلح

en: Sort order
ar: الترتيب

en: Maximum
ar: أقصى قيمة

en: Address
ar: العنوان

en: Filter by
ar: تصفية

en: Start
ar: البداية

en: End
ar: النهاية

en: Other
ar: آخر

en: Attributes
ar: سمات

en: Close
ar: إغلاق

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Show
ar: عرض

en: in
ar: في

en: Countries
ar: الدول

en: or
ar: أو

en: Missing
ar: مفقود

en: New
ar: جديد

en: comment
ar: تعليق

en: Loading...
ar: تحميل...

en: Review
ar: المراجعة

en: Ok
ar: حسنًا

en: Complete
ar: تام

en: is
ar: يكون

en: Variables
ar: المتغيرات

en: Minimum
ar: أقل قيمة

en: Hide
ar: إخفاء

en: and
ar: و

en: where
ar: حيث

en: Acronym
ar: اختصار

en: PM
ar: مساء
