OBiBa Mica (7.x-2.1) - en to hi translation catalogue (67 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Status
hi: अवस्था

en: Approve
hi: स्वीकार करें |

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Value
hi: मान

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Type
hi: प्रकार

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Age
hi: उम्र

en: Description
hi: उल्लेख

en: Read more
hi: आगे पढ़ें

en: website
hi: वेबसाइट

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: More
hi: अधिक

en: Categories
hi: वर्ग

en: Download
hi: डाउनलोड

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: Country
hi: देश

en: Weight
hi: मान

en: Variable
hi: परिवर्ती

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Access
hi: पहुंच

en: History
hi: इतिहास

en: Total
hi: कुल

en: Statistics
hi: आँकड़े

en: n/a
hi: लागू नहीं

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Email
hi: ईमेल

en: All
hi: सभी

en: From
hi: से

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Sort order
hi: क्रमबद्ध आदेश

en: Maximum
hi: ज्यादा से ज्यादा

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Address
hi: पता

en: Start
hi: शुरू

en: End
hi: समाप्त

en: Other
hi: अन्य

en: Attributes
hi: गुण

en: Last
hi: अंतिम

en: Close
hi: बंद करे

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Show
hi: दिखाये

en: First
hi: पहला

en: or
hi: अथवा

en: Missing
hi: लापता

en: Max
hi: अधिकतम

en: New
hi: नया

en: comment
hi: कमेन्ट

en: by
hi: द्बारा

en: Loading...
hi: लोड हो रहा है...

en: Ok
hi: ठीक

en: is
hi: है

en: Minimum
hi: न्यूनतम

en: Hide
hi: छिपाएँ

en: and
hi: और

en: where
hi: कहाँ

en: Acronym
hi: परिवर्णी शब्द

en: Autocomplete
hi: स्वत: पूर्ण
