OBiBa Mica (7.x-2.3) - en to ru translation catalogue (105 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Previous
ru: Назад

en: Next
ru: Вперёд

en: Status
ru: Статус

en: Approve
ru: Утвердить

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Value
ru: Значение

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Type
ru: Тип

en: Cancel
ru: Отмена

en: Age
ru: Возраст

en: Description
ru: Описание

en: Read more
ru: Подробнее

en: website
ru: вебсайт

en: Comments
ru: Комментарии

en: More
ru: Ещё

en: Categories
ru: Категории

en: Download
ru: Скачать

en: Overview
ru: Обзор

en: Edit
ru: Редактировать

en: Search
ru: Поиск

en: Country
ru: Страна

en: Weight
ru: Вес

en: Variable
ru: Переменная

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Access
ru: Доступ

en: History
ru: История

en: Total
ru: Итого

en: Statistics
ru: Статистика

en: n/a
ru: н/д

en: User
ru: Пользователь

en: All
ru: Все

en: From
ru: От

en: Comment
ru: Комментарий

en: Term
ru: Термин

en: Sort order
ru: Порядок сортировки

en: Maximum
ru: Максимум

en: Phone
ru: Телефон

en: Address
ru: Адрес

en: Filter by
ru: Фильтровать по

en: Frequency
ru: Частота

en: Start
ru: Начало

en: End
ru: Конец

en: Other
ru: Другое

en: Attributes
ru: Атрибуты

en: N
ru: С

en: Last
ru: Последний

en: Close
ru: Закрыть

en: Labels
ru: Метки

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Validate
ru: Проверить

en: Show
ru: Показать

en: to
ru: до

en: in
ru: в

en: Countries
ru: Страны

en: First
ru: Первый

en: Unit
ru: Единица измерения

en: or
ru: или

en: No limit
ru: Без ограничения

en: Algorithm
ru: Алгоритм

en: Website
ru: Вебсайт

en: Missing
ru: Отсутствует

en: Max
ru: Макс

en: Subtotal
ru: Предварительная сумма

en: User Profile
ru: Профиль пользователя

en: Documents
ru: Документы

en: New
ru: Новое

en: Translations
ru: Переводы

en: comment
ru: комментарий

en: by
ru: автор

en: Loading...
ru: Загрузка...

en: Review
ru: Проверка

en: Complete
ru: Завершён

en: is
ru: =

en: Variables
ru: Переменные

en: Minimum
ru: Минимум

en: Hide
ru: Скрыть

en: Participants
ru: Участники

en: Timeline
ru: График времени

en: Show all
ru: Показать все

en: Others
ru: Другие

en: Enable/Disable
ru: Включить/Выключить

en: and
ru: и

en: where
ru: где

en: Dataset
ru: Набор данных

en: Relevance
ru: Релевантность

en: Acronym
ru: Акроним

en: Registration
ru: Регистрация

en: Start Year
ru: Год начала

en: Autocomplete
ru: Автодополнение

en: Created by
ru: Автор

en: Bio
ru: Био

en: Checkbox
ru: Флажок

en: Min
ru: Мин

en: Script
ru: Сценарий

en: Processing...
ru: Обработка...

en: Design
ru: Дизайн

en: dataset
ru: набор данных

en: No limits
ru: Без ограничений

en: Disable translation
ru: Отключить перевод

en: Territory
ru: Территория
