OBiBa Mica (7.x-3.0) - en to he translation catalogue (87 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Previous
he: הקודם

en: Next
he: הבא

en: Status
he: מצב

en: Approve
he: אשר

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Value
he: ערך

en: Username
he: שם משתמש

en: Type
he: סוג

en: Cancel
he: ביטול

en: Age
he: גיל

en: Description
he: תיאור

en: Read more
he: קראו עוד

en: Comments
he: תגובות

en: More
he: עוד

en: Projects
he: פרוייקטים

en: Project
he: פרוייקט

en: Categories
he: קטגוריות

en: Download
he: הורדה

en: Overview
he: סקירה

en: Edit
he: עריכה

en: Search
he: חיפוש

en: Country
he: מדינה

en: Weight
he: משקל

en: Variable
he: משתנה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Access
he: הרשאות גישה

en: History
he: היסטוריה

en: Total
he: סך הכל

en: Statistics
he: סטטיסטיקות

en: n/a
he: -ללא-

en: User
he: משתמש

en: Email
he: דוא"ל

en: All
he: הכל

en: Submitted
he: נשלח

en: From
he: מאת

en: Comment
he: תגובה

en: Term
he: סיווג

en: Sort order
he: סדר מיון

en: Maximum
he: מקסימום

en: Start Date
he: תאריך התחלה

en: End Date
he: תאריך סיום

en: Phone
he: טלפון

en: Address
he: כתובת

en: Filter by
he: סינון לפי

en: Start
he: התחלה

en: End
he: סוף

en: Other
he: אחר

en: Attributes
he: מאפיינים

en: Last
he: אחרון

en: Close
he: סגירה

en: Labels
he: תוויות

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Approved
he: מאושר

en: Show
he: הצג

en: in
he: ב

en: Countries
he: מדינות

en: First
he: ראשון

en: Unit
he: יחידה

en: or
he: או

en: Missing
he: חסר

en: Max
he: מקסימום

en: Subtotal
he: סיכום ביניים

en: Documents
he: מסמכים

en: New
he: חדש

en: Translations
he: תרגומים

en: comment
he: תגובה

en: by
he: ע"י

en: Loading...
he: טוען...

en: Review
he: סקירה

en: Ok
he: בסדר

en: Complete
he: השלמה

en: is
he: הוא

en: Variables
he: משתנים

en: Minimum
he: מינימום

en: Hide
he: הסתרה

en: and
he: וגם

en: where
he: כאשר

en: Acronym
he: ר"ת

en: Autocomplete
he: השלמה אוטומטית

en: Checkbox
he: תיבת סימון

en: Min
he: מינימלי
