OBiBa Mica (7.x-3.1) - en to da translation catalogue (94 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Approve
da: Godkend

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Value
da: Værdi

en: Username
da: Brugernavn

en: Cancel
da: Annullér

en: Age
da: Alder

en: Description
da: Beskrivelse

en: Read more
da: Læs mere

en: Comments
da: Kommentarer

en: More
da: Mere

en: Projects
da: Projekter

en: Project
da: Projekt

en: Categories
da: Kategorier

en: Download
da: Hent

en: Overview
da: Overblik

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Country
da: Land

en: Weight
da: Vægt

en: Variable
da: Variabel

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Access
da: Adgang

en: History
da: Historik

en: Total
da: I alt

en: Statistics
da: Statistik

en: User
da: Bruger

en: Email
da: E-mail

en: All
da: Alle

en: Submitted
da: Indsendt

en: From
da: Fra

en: Comment
da: Kommentar

en: Sort order
da: Sorteringsrækkefølge

en: Maximum
da: Maksimum

en: Start Date
da: Startdato

en: End Date
da: Slutdato

en: Phone
da: Telefon

en: Address
da: Adresse

en: Filter by
da: Filtrér efter

en: End
da: Slut

en: Other
da: Anden

en: Attributes
da: Attributter

en: Last
da: Sidste

en: Close
da: Luk

en: Labels
da: Etiketter

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Gender
da: Køn

en: Approved
da: Godkendt

en: Show
da: Vis

en: in
da: i

en: Countries
da: Lande

en: First
da: Første

en: Unit
da: Enhed

en: or
da: eller

en: No limit
da: Ingen grænse

en: Missing
da: Mangler

en: Max
da: Maks

en: User Profile
da: Brugerprofil

en: Documents
da: Dokumenter

en: New
da: Ny

en: Translations
da: Oversættelser

en: comment
da: kommentar

en: by
da: af

en: Loading...
da: Indlæser...

en: Review
da: Gennemgå

en: Complete
da: Komplet

en: is
da: er

en: Variables
da: Variable

en: Hide
da: Skjul

en: Participants
da: Deltagere

en: Timeline
da: Tidslinje

en: Opened
da: Åbnet

en: Show all
da: Vis alle

en: Others
da: Andre

en: and
da: og

en: where
da: hvor

en: Dataset
da: Datasæt

en: Acronym
da: Akronym

en: Registration
da: Tilmelding

en: Start Year
da: Start år

en: Autocomplete
da: Autofuldfør

en: Created by
da: Oprettet af

en: Show less
da: Vis færre.

en: Show search box
da: Vis søgefelt

en: variables
da: variabler

en: Disable translation
da: Deaktivér oversættelse

en: Directory @path was created
da: Folderen @path blev oprettet
