OBiBa Mica (7.x-3.1) - en to lv translation catalogue (83 entries)

en: Home
lv: Sākums

en: Title
lv: Nosaukums

en: Previous
lv: Iepriekšējais

en: Next
lv: Tālāk

en: Status
lv: Statuss

en: Approve
lv: Apstiprināt

en: Delete
lv: Dzēst

en: Submit
lv: Apstiprināt

en: Value
lv: Vērtība

en: Username
lv: Lietotājvārds

en: Type
lv: Veids

en: Cancel
lv: Atcelt

en: Age
lv: Vecums

en: Description
lv: Apraksts

en: Read more
lv: Lasīt vairāk

en: Comments
lv: Komentāri

en: More
lv: Vairāk

en: Projects
lv: Projekts

en: Project
lv: Projekts

en: Categories
lv: Kategorijas

en: Download
lv: Lejuplādēt

en: Overview
lv: Pārskats

en: Edit
lv: Labot

en: Search
lv: Meklēt

en: Country
lv: Valsts

en: Weight
lv: Svars

en: Variable
lv: Mainīgais

en: Settings
lv: Iestatījumi

en: Name
lv: Nosaukums

en: Label
lv: Etiķete

en: Save
lv: Saglabāt

en: Access
lv: Piekļuve

en: History
lv: Vēsture

en: Total
lv: Kopā

en: Statistics
lv: Statistika

en: n/a
lv: n/p

en: User
lv: Lietotājs

en: Email
lv: E-pasts

en: All
lv: Visi

en: Submitted
lv: Nosūtīts

en: From
lv: No

en: Comment
lv: Komentārs

en: Term
lv: Termins

en: Sort order
lv: Kārtošanas secība

en: Maximum
lv: Maksimums

en: Start Date
lv: Sākuma datums

en: Phone
lv: Telefona numurs

en: Address
lv: Adrese

en: Filter by
lv: Atlasīt pēc

en: Start
lv: Sākt

en: End
lv: Beigt

en: Other
lv: Citi

en: Attributes
lv: Atribūti

en: Last
lv: Pēdējā

en: Close
lv: Aizvērt

en: Labels
lv: Etiķetes

en: Sort by
lv: Kārtot pēc

en: Approved
lv: Apstiprināts

en: Show
lv: Rādīt

en: in
lv: iekš

en: Countries
lv: Valstis

en: First
lv: Pirmā

en: or
lv: vai

en: Max
lv: Maks.

en: Subtotal
lv: Starpsumma

en: Documents
lv: Dokumenti

en: New
lv: Jauns

en: Translations
lv: Tulkojumi

en: comment
lv: komentārs

en: by
lv: Iesniedza

en: Loading...
lv: Notiek ielāde...

en: Ok
lv: Labi

en: is
lv: ir

en: Variables
lv: Mainīgie

en: Minimum
lv: Minimums

en: Hide
lv: Apslēpt

en: and
lv: un

en: where
lv: kur

en: Acronym
lv: Akronīms

en: Start Year
lv: Izdošanas gads

en: Autocomplete
lv: Automātiskā pabeigšana

en: Bio
lv: Biogrāfija

en: Processing...
lv: Notiek apstrāde...
