OBiBa Mica (7.x-36.5) - en to ku translation catalogue (21 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: Previous
ku: پێشوو

en: Next
ku: دواتر

en: Value
ku: نرخ

en: Username
ku: ناوی تێپەڕبوون

en: Description
ku: دەربارە

en: Read more
ku: زیاتر بخوێنه‌وه‌

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Search
ku: گەڕان

en: Weight
ku: سەنگ

en: Variable
ku: گۆڕاو

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: All
ku: هەموو

en: Search settings
ku: سازکارییەکانی گەڕان

en: Show
ku: پیشانبدە

en: Translations
ku: وەرگێڕانەکان

en: by
ku: له‌لایه‌ن

en: Hide
ku: بشارەوە

en: Acronym
ku: کورتکراوە
