OBiBa Mica (7.x-4.0-rc1) - en to sv translation catalogue (106 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Previous
sv: Föregående

en: Next
sv: Nästa

en: Approve
sv: Godkänn

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Value
sv: Värde

en: Username
sv: Användarnamn

en: Type
sv: Typ

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Age
sv: Ålder

en: Description
sv: Beskrivning

en: Read more
sv: Läs mer

en: website
sv: webbplats

en: Comments
sv: Kommentarer

en: More
sv: Mer

en: Projects
sv: Projekt

en: Project
sv: Projekt

en: Categories
sv: Kategorier

en: Download
sv: Ladda ned

en: Overview
sv: Översikt

en: Edit
sv: Redigera

en: Search
sv: Sök

en: None
sv: Ingen

en: Country
sv: Land

en: Weight
sv: Vikt

en: Variable
sv: Variabel

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Access
sv: Åtkomst

en: History
sv: Historik

en: Total
sv: Totalt

en: Statistics
sv: Statistik

en: n/a
sv: inte tillgänglig

en: User
sv: Användare

en: Email
sv: E-post

en: All
sv: Alla

en: Submitted
sv: Skickad

en: From
sv: Från

en: Comment
sv: Kommentar

en: Sort order
sv: Sorteringsordning

en: Maximum
sv: Största

en: Start Date
sv: Startdatum

en: End Date
sv: Slutdatum

en: Phone
sv: Telefon

en: Address
sv: Adress

en: Filter by
sv: Filtrera på

en: Frequency
sv: Frekvens

en: Start
sv: Från

en: End
sv: Till

en: Other
sv: Övriga

en: Attributes
sv: Egenskaper

en: Last
sv: Sista

en: Close
sv: Stäng

en: Labels
sv: Etiketter

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Gender
sv: Kön

en: Validate
sv: Bekräfta

en: Approved
sv: Godkänd

en: Show
sv: Visa

en: to
sv: till

en: in
sv: i

en: Countries
sv: Länder

en: First
sv: Första

en: Unit
sv: Enhet

en: or
sv: eller

en: Algorithm
sv: Algoritm

en: Website
sv: Webbplats

en: Missing
sv: Saknas

en: Subtotal
sv: Delsumma

en: User Profile
sv: Användarprofil

en: Documents
sv: Dokument

en: New
sv: Ny

en: Translations
sv: Översättningar

en: comment
sv: kommentar

en: by
sv: av

en: Loading...
sv: Laddar...

en: Review
sv: Granska

en: Complete
sv: Slutförd

en: is
sv: är

en: Variables
sv: Variabler

en: Minimum
sv: Lägsta

en: Hide
sv: Dölj

en: Participants
sv: Deltagare

en: and
sv: och

en: where
sv: där

en: Dataset
sv: Datauppsättning

en: Acronym
sv: Akronym

en: Registration
sv: Registrering

en: Start Year
sv: Startår

en: Autocomplete
sv: Automatiskt kompletterande

en: Created by
sv: Skapad av

en: PM
sv: EM

en: Checkbox
sv: Kryssruta

en: Min
sv: minsta

en: Desc.
sv: Fallande

en: Asc.
sv: Stigande

en: Processing...
sv: Bearbetar...

en: display
sv: visa

en: variables
sv: variabler

en: Disable translation
sv: Inaktivera översättning

en: Territory
sv: Territorium

en: Directory @path was created
sv: Katalog @path skapades
