OBiBa Mica (7.x-5.0) - en to id translation catalogue (61 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Title
id: Judul

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Value
id: Nilai

en: Username
id: Nama pengguna

en: Type
id: Jenis

en: Age
id: Usia

en: Description
id: Deskripsi

en: Read more
id: Selengkapnya

en: website
id: situs

en: Projects
id: Proyek

en: Project
id: Proyek

en: Categories
id: Kategori

en: Download
id: Unduh

en: Overview
id: Sekilas

en: Edit
id: Sunting

en: None
id: Tiada

en: Country
id: Negara

en: Weight
id: Bobot

en: Variable
id: Variabel

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Access
id: Akses

en: Statistics
id: Statistik

en: n/a
id: t/t

en: User
id: Pengguna

en: All
id: Semua

en: Submitted
id: Dikirim

en: Comment
id: Komentar

en: Sort order
id: Urutan sortir

en: Maximum
id: Maksimum

en: Start Date
id: Tanggal Mulai

en: End Date
id: Tanggal Berakhir

en: Phone
id: Telepon

en: Address
id: Alamat

en: Filter by
id: Filter dengan

en: Start
id: Mulai

en: End
id: Teakhir

en: Other
id: Lainnya

en: Attributes
id: Atribut-atribut

en: Last
id: Terakhir

en: Close
id: Tutup

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Approved
id: Disetujui

en: Show
id: Tampilkan

en: First
id: Pertama

en: Missing
id: Hilang

en: Max
id: Maks

en: Subtotal
id: Sub total

en: Translations
id: Terjemahan

en: comment
id: komentar

en: by
id: oleh

en: Loading...
id: Memuat...

en: Complete
id: Selesai

en: Variables
id: Variabel

en: Hide
id: Sembunyikan

en: Timeline
id: Garis waktu

en: Acronym
id: Akronim

en: Registration
id: Pendaftaran

en: Autocomplete
id: Pelengkapan otomatis
