OBiBa Mica (7.x-5.10) - en to it translation catalogue (69 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Status
it: Stato

en: Value
it: Valore

en: Username
it: Nome utente

en: Type
it: Tipo

en: Age
it: Età

en: Description
it: Descrizione

en: Read more
it: Leggi tutto

en: website
it: sito Internet

en: Categories
it: Categorie

en: Download
it: Scarica

en: Overview
it: Panoramica

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: Country
it: Paese

en: Weight
it: Peso

en: Variable
it: Variabile

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Access
it: Accesso

en: Total
it: Totale

en: Statistics
it: Statistiche

en: n/a
it: n/d

en: User
it: Utente

en: Email
it: E-mail

en: All
it: Tutti

en: Submitted
it: Inserito

en: Comment
it: Commento

en: Sort order
it: Ordinamento

en: Maximum
it: Massimo

en: Start Date
it: Data di Inizio

en: End Date
it: Data inizio

en: Phone
it: Telefono

en: Address
it: Indirizzo

en: Filter by
it: Filtra per

en: Start
it: Inizio

en: End
it: Fine

en: Other
it: Altro

en: Attributes
it: Attributi

en: Last
it: Ultimo

en: Close
it: Chiudi

en: Labels
it: Etichette

en: Sort by
it: Ordina per

en: Gender
it: Sesso

en: Approved
it: Approvato

en: Show
it: Mostra

en: Countries
it: Paesi

en: First
it: Primo

en: Unit
it: Unità

en: No limit
it: Nessun limite

en: Missing
it: Mancante

en: Subtotal
it: Totale parziale

en: User Profile
it: Profilo utente

en: Documents
it: Documenti

en: Translations
it: Traduzioni

en: by
it: da

en: Loading...
it: In caricamento...

en: Complete
it: Completo

en: Variables
it: Variabili

en: Minimum
it: Minimo

en: Hide
it: Nascondi

en: Acronym
it: Acronimo

en: Registration
it: Registrazione

en: Autocomplete
it: Autocompletamento

en: Processing...
it: In elaborazione...

en: variables
it: variabili
