OBiBa Mica (7.x-5.4) - en to ja translation catalogue (80 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Title
ja: タイトル

en: Previous
ja: 前へ

en: Next
ja: 次へ

en: Status
ja: 状態

en: Value
ja: 値

en: Username
ja: ユーザー名

en: Type
ja: タイプ

en: Age
ja: 年齢

en: Description
ja: 説明

en: Read more
ja: 続きを読む

en: website
ja: Webサイト

en: Projects
ja: プロジェクト

en: Project
ja: プロジェクト

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Download
ja: ダウンロード

en: Overview
ja: 概観

en: Edit
ja: 編集

en: None
ja: なし

en: Country
ja: 国

en: Weight
ja: ウェイト

en: Variable
ja: 変数

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Access
ja: アクセス

en: Total
ja: 合計

en: Statistics
ja: 統計

en: n/a
ja: 利用不可

en: User
ja: ユーザー

en: Email
ja: メール

en: All
ja: すべて

en: Submitted
ja: 送信済み

en: Comment
ja: コメント

en: Sort order
ja: 並び順

en: Maximum
ja: 最大

en: Start Date
ja: 開始日

en: End Date
ja: 終了日

en: Phone
ja: 電話番号

en: Address
ja: 住所

en: Filter by
ja: フィルター

en: Frequency
ja: 周期的

en: Start
ja: 開始

en: End
ja: 終了

en: Other
ja: その他

en: Attributes
ja: 属性

en: Last
ja: 最後

en: Close
ja: 閉じる

en: Labels
ja: ラベル

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Gender
ja: 性別

en: Approved
ja: 承認済み

en: Show
ja: 表示

en: Countries
ja: 国

en: First
ja: 最初

en: Unit
ja: 単位

en: No limit
ja: 無制限

en: Missing
ja: 喪失

en: Criteria
ja: 基準

en: Max
ja: 最大

en: Subtotal
ja: 小計

en: Documents
ja: ドキュメント

en: Translations
ja: 翻訳

en: by
ja: 投稿者

en: Loading...
ja: ロード中…

en: Complete
ja: 完了

en: Variables
ja: 変数

en: Minimum
ja: 最小

en: Hide
ja: 非表示

en: Participants
ja: 参加者

en: Acronym
ja: 頭字語

en: Registration
ja: 登録

en: Start Year
ja: 開始年

en: Autocomplete
ja: 自動補完

en: Checkbox
ja: チェックボックス

en: Last Login
ja: 最終ログイン

en: Min
ja: 最小

en: Design
ja: デザイン

en: Network
ja: ネットワーク

en: Disable translation
ja: 翻訳を不可にする
