OBiBa Mica (7.x-5.9) - en to pt translation catalogue (78 entries)

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Seguinte

en: Status
pt: Estado

en: Value
pt: Valor

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Type
pt: Tipo

en: Age
pt: Idade

en: Description
pt: Descrição

en: Read more
pt: Ler mais

en: website
pt: site

en: Projects
pt: Projectos

en: Project
pt: Projecto

en: Categories
pt: Categorias

en: Download
pt: Descarregar

en: Overview
pt: Vista global

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: Country
pt: País

en: Weight
pt: Peso

en: Variable
pt: Variável

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Access
pt: Acesso

en: Aggregation
pt: Agregação

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: n/a
pt: não disponível

en: User
pt: Utilizador

en: All
pt: Todos

en: Submitted
pt: Submetido

en: Sort order
pt: Ordenação

en: Maximum
pt: Máximo

en: Start Date
pt: Data de Início

en: End Date
pt: Data de Fim

en: Phone
pt: Telefone

en: Address
pt: Morada

en: Filter by
pt: Filtrar por

en: Frequency
pt: Frequência

en: Start
pt: Iniciar

en: End
pt: Fim

en: Other
pt: Outro

en: Attributes
pt: Atributos

en: Last
pt: Último

en: Close
pt: Fechar

en: Labels
pt: Rótulos

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Gender
pt: Sexo

en: Approved
pt: Aprovado

en: Show
pt: Mostrar

en: Countries
pt: Países

en: First
pt: Primeiro

en: Unit
pt: Unidade

en: No limit
pt: Ilimitado

en: Missing
pt: Em falta

en: Criteria
pt: Critério

en: Max
pt: Máximo

en: User Profile
pt: Perfil de Utilizador

en: Documents
pt: Documentos

en: Translations
pt: Traduções

en: by
pt: por

en: Loading...
pt: Carregando...

en: Complete
pt: Concluída

en: Variables
pt: Variáveis

en: Minimum
pt: Mínimo

en: Hide
pt: Ocultar

en: Participants
pt: Participantes

en: Timeline
pt: Cronograma

en: Rejected
pt: Rejeitado

en: Enable/Disable
pt: Ativar/Desativar

en: Acronym
pt: Acrónimo

en: Registration
pt: Inscrição

en: Autocomplete
pt: Autocompletar

en: Checkbox
pt: A caixa de selecção

en: Processing...
pt: Em processamento...

en: Disable translation
pt: Desativar tradução

en: Territory
pt: Território
