One Click Upload (7.x-1.5) - en to sv translation catalogue (20 entries)

en: delete
sv: radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: none
sv: ingen

en: edit
sv: redigera

en: File extensions
sv: Filändelse

en: Files
sv: Filer

en: Options
sv: Alternativ

en: Roles
sv: Roller

en: Upload file
sv: Ladda upp fil

en: Replacement patterns
sv: Ersättningsmönster

en: Deleted
sv: Borttaget

en: Templates
sv: Mallar

en: Maximum upload size
sv: Största uppladdningsstorlek

en: file size
sv: filstorlek

en: Edit template
sv: Redigera mall

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
sv: Ange ett värde som "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) eller "50 MB" (megabytes) för att begränsa tillåten filstorlek. Om detta lämnas tomt kommer filstorleken endast att begränsas av PHP:s största post- och filuppladdningsstorlek (nuvarande begränsning är <strong>%limit</strong>).

en: The "!name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
sv: Fältet "!name" måste innehålla ett giltigt värde. Du kan lämna fältet tomt eller skriva in en sträng som "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Leave blank for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height. Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
sv: Den största tillåtna storleken uttryckt som BREDDxHÖJD (t.ex. 640x480x). Lämna tomt för ingen restriktion. Om en större bild laddas upp kommer storleken ändras efter den angivna bredden och höjden. Att ändra storlek vid uppladdning kommer att orsaka förlust av <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF-data</a> i bilden.

en: Content authoring
sv: Författande av innehåll

en: Save template
sv: Spara mall
