One Click Upload (7.x-1.5) - en to tr translation catalogue (20 entries)

en: delete
tr: sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: none
tr: hiçbiri

en: edit
tr: düzenle

en: File extensions
tr: Dosya uzantıları

en: Files
tr: Dosyalar

en: Options
tr: Seçenekler

en: Roles
tr: Roller

en: Add template
tr: Şablon ekle

en: Delete template
tr: Şablonu sil

en: Upload file
tr: Dosya yükle

en: Replacement patterns
tr: Değiştirme şablonları

en: Deleted
tr: Silindi

en: Templates
tr: Şablonlar

en: Maximum upload size
tr: Maksimum dosya büyüklüğü

en: Mask
tr: Maske

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
tr: Dosya boyutunu sınırlamak için "512" (bayt), "80 KB" (kilobayt), "50 MB" (megabayt) gibi bir değer girin. Boş bırakılır ise PHP'nin en fazla yükleme boyutu kullanılacaktır.

en: The "!name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
tr: "!name" seçeneği geçerli bir değer içermelidir. Metin alanını boş bırakabilir ya da "512" (bayt), "80 KB" (kilobayt), "50 MB" (megabayt) gibi bir değer girebilirsiniz.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Leave blank for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height. Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
tr: GENİŞLİKxYÜKSEKLİK biçiminde izin verilen en büyük resim boyutu (ör: 640x480). Sınırlama olmaması için boş bırakın. Daha geniş bir resim yüklenirse, verilen genişlik ve yüksekliğe göre yeniden boyutlandırılacaktır. Yeniden boyutlandırma resimdeki <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF verisinin</a> kaybına sebep olacaktır.

en: Content authoring
tr: İçerik yazma
