One Click Upload (7.x-1.6) - en to ar translation catalogue (16 entries)

en: delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: edit
ar: تحرير

en: File extensions
ar: إمتدادات الملف

en: Files
ar: الملفات

en: Options
ar: الخيارات

en: Roles
ar: الأدوار

en: Replacement patterns
ar: نماذج الاستبدال

en: Deleted
ar: محذوف

en: Templates
ar: القوالب

en: Maximum upload size
ar: أكبر حجم للملف المرفوع

en: Mask
ar: القناع

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
ar: يرجى إدخال قيمة مثل "512" (بايت)، "80 KB" (كيلوبايت) أو "50 MB" (ميغابايت) لتحديد حجم الملف المسموح به. في حالة تركه فارغاً يتم تحديد حجم الملف بالحد الأقصى للرفع من إعدادات PHP (والذي قيمته حالياً <strong>%limit</strong>).

en: The "!name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
ar: يجب أن يحتوي الخيار "!name" على قيمة صحيحة. يمكنك تركه فارغاً أو إدخال قيمة من الشكل "512" (بايت)، "80 KB" (كيلوبايت) أو "50 MB"(ميغابايت).

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Leave blank for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height. Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
ar: الحجم الأقصى المسموح به للصورة مكتوب بالشكل العرض×الارتفاع (مثلاً: 640×480). اترك الحقل فارغاً لعدم وضع قيود. إذا تم رفع صورة أكبر، سيتم تصغيرها لتتوافق مع الطول والعرض المحددين. تصغير حجم الصورة أثناء رفعها قد يؤدي إلى فقدان <a href="http://fr.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">بيانات EXIF</a> في الصورة.

en: Content authoring
ar: تأليف المحتوى
