One Click Upload (7.x-2.0) - en to da translation catalogue (19 entries)

en: delete
da: slet

en: Operations
da: Handlinger

en: edit
da: redigér

en: Filename
da: Filnavn

en: File extensions
da: Filendelser

en: <none>
da: - ingen -

en: Options
da: Valg

en: Roles
da: Roller

en: Add template
da: Tilføj skabelon

en: Upload file
da: Upload fil

en: Replacement patterns
da: Erstatningsmønstre

en: Templates
da: Skabeloner

en: Maximum upload size
da: Maksimal størrelse af overførsel

en: The specified file %name could not be uploaded.
da: Den valgte fil %name kan ikke uploades.

en: Mask
da: Maske

en: The "!name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
da: Feltet "!name" skal indeholde en gyldig værdi. Du kan enten lade feltet stå tomt eller indtaste en tekststreng som f.eks. "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) eller "50 MB" (megabytes).

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Leave blank for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height. Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
da: Den maksimale tilladte billedstørrelse udtrykt som BREDDE×HØJDE (f.eks. 640×480). Lad feltet stå tomt hvis du ikke ønsker nogen begrænsning. Hvis et uploadet billede er for stort bliver det skaleret til den angivne bredde og højde. Skalering af billeder under upload medfører tab af billedets <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF-data</a>.

en: Content authoring
da: Oprettelse af indhold

en: Entity field
da: Entitetsfelt
