One Click Upload (7.x-2.0) - en to hu translation catalogue (19 entries)

en: delete
hu: törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: edit
hu: szerkesztés

en: Filename
hu: Fájlnév

en: File extensions
hu: Kiterjesztések

en: <none>
hu: < nincs >

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Add template
hu: Sablon hozzáadása

en: Upload file
hu: Fájl feltöltése

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: Templates
hu: Sablonok

en: Maximum upload size
hu: A legnagyobb feltölthető méret

en: The specified file %name could not be uploaded.
hu: A megadott %name fájl nem tölthető fel.

en: Mask
hu: Maszk

en: The "!name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
hu: „!name” érvénytelen értéket tartalmaz. Ezt a mezőt nem kötelező kitölteni, de kitöltés esetén az alábbi mintának megfelelő tartalma lehet: „512” (bájt), „80K” (kilobájt) vagy „50M” (megabájt).

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Leave blank for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height. Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
hu: A legnagyobb elfogadott képméret SZÉLESSÉG×MAGASSÁG formában kifejezve (például 640×480 képpont). Üresen hagyva nincs korlátozás. Ennél nagyobb képek feltöltéskor át lesznek méretezve a megadott határokon belülre. A képek feltöltés közbeni átméretezése az <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF adatok</a> elvesztését okozza.

en: Content authoring
hu: Tartalom készítése

en: Entity field
hu: Entitás mező
