One Click Upload (7.x-2.1) - en to fi translation catalogue (18 entries)

en: delete
fi: poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: edit
fi: muokkaa

en: Filename
fi: Tiedoston nimi

en: File extensions
fi: Tiedostopäätteet

en: <none>
fi: <ei mitään>

en: Options
fi: Valinnat

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Upload file
fi: Palvelimelle ladattava tiedosto

en: Replacement patterns
fi: Korvauskuviot

en: Templates
fi: Mallinteet

en: Maximum upload size
fi: Suurin siirtokoko

en: The specified file %name could not be uploaded.
fi: Tiedoston %name siirtäminen palvelimelle epäonnistui.

en: Mask
fi: Peite

en: The "!name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
fi: Valinnan "!name" on sisällettävä sallittu arvo. Voit joko jättää kentän tyhjäksi tai syöttää merkkijonon esimerkiksi muodossa "512" (tavua), "80 KB" (kilotavua) tai "50 MB" (50 megatavua).

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Leave blank for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height. Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
fi: Suurin sallittu kuvan koko ilmaistuna LEVEYSxKORKEUS (esimerkiksi 640x480). Jätä tyhjäksi jos et halua rajoittaa kuvan kokoa. Jos ladattu kuva on suurempi kuin määritellyt raja-arvot, sn koko muutetaan raja-arvoja vastaavaksi. Kuvien koon muuttamisen seurauksena ladattujen kuvien <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> menetetään.

en: Content authoring
fi: Sisällön luonti

en: Entity field
fi: Entiteetin kenttä
