One Click Upload (7.x-2.1) - en to nl translation catalogue (18 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: edit
nl: bewerken

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: File extensions
nl: Bestandsextensies

en: <none>
nl: -geen-

en: Options
nl: Opties

en: Roles
nl: Rollen

en: Upload file
nl: Bestand(en) uploaden

en: Replacement patterns
nl: Vervangingspatronen

en: Maximum upload size
nl: Maximumgrootte per upload

en: The specified file %name could not be uploaded.
nl: Het bestand %name kon niet worden geüpload.

en: Mask
nl: Masker

en: The "!name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
nl: De optie "!name" moet een valide waarde bevatten. Het veld kan worden leeggelaten, of mag een tekenreeks bevatten als "512" (bytes), "80 kB" (kilobytes) of "50 MB" (megabytes).

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Leave blank for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height. Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
nl: De maximale afbeeldingsgrootte uitgedrukt in BREEDTExHOOGTE (b.v. 640x480). Laat leeg voor onbeperkte grootte. Indien een groter bestand wordt ingeladen, dan wordt het passend gemaakt binnen de maximale afbeeldingsgrootte. Bij het passend maken tijdens upload zal de <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF-data</a> van de afbeelding verloren gaan.

en: Content authoring
nl: Inhoud samenstellen

en: Save template
nl: Template opslaan

en: Configure module
nl: Module instellen
