Directory based organisational layer (7.x-1.0-beta5) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Home
pt: Início

en: Operations
pt: Operações

en: root
pt: raiz

en: Upload
pt: Carregar

en: file
pt: arquivo

en: Directory settings
pt: Configuração de pastas

en: Up
pt: Para cima

en: Directory
pt: Diretório

en: Navigation
pt: Navegação

en: Loading
pt: Carregando

en: The file upload failed. %upload
pt: Ocorreu um erro ao tentar enviar arquivos. %upload

en: Upload files
pt: Carregar arquivos

en: Add files
pt: Adicionar arquivos
