Directory based organisational layer (7.x-1.0-rc1) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Home
pt: Início

en: Operations
pt: Operações

en: root
pt: raiz

en: Upload
pt: Carregar ficheiro

en: file
pt: ficheiro

en: Up
pt: Para cima

en: Directory
pt: Diretório

en: Navigation
pt: Navegação

en: Loading
pt: A carregar

en: The file upload failed. %upload
pt: O carregamento do ficheiro falho. %upload

en: Upload files
pt: Carregar ficheiros

en: Directory path may not be empty.
pt: O caminho do directório não pode estar vazio.

en: Directory path must exist and must be writable.
pt: O caminho do directório tem de existir e tem de ser editável.

en: @file deleted (!fid)
pt: @file apagado (!fid)

en: @dir could not be created!
pt: @dir não pode ser criado!

en: @file has been added (b).
pt: @file foi adicionado (b).

en: @file has been added.
pt: @file foi adicionado

en: You don't have the required permissions for accessing @uri
pt: Não tem as permissões necessárias para aceder a @uri

en: Show JPEG image
pt: Mostrar imagem JPEG

en: Show JPEG image (resized)
pt: Mostrar imagem JPEG (redimensionada)

en: Add new directory
pt: Adicionar novo directório

en: Trash can
pt: Lata do lixo
