Directory based organisational layer (7.x-1.0-rc2) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: root
it: radice

en: Upload
it: Carica

en: Up
it: Su

en: Directory
it: Cartella

en: Navigation
it: Navigazione

en: Loading
it: Caricamento

en: The file upload failed. %upload
it: Il caricamento del file è fallito. %upload

en: Add files
it: Aggiungere file
