Directory based access control (ACL) (7.x-1.0-rc1) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Save
de: Speichern

en: Note
de: Hinweis

en: Allow
de: Zulassen

en: Deny
de: Verweigern

en: Permissions for
de: Berechtigungen für

en: Permissions
de: Berechtigungen

en: edit permissions
de: Berechtigungen bearbeiten

en: Inherit
de: Vererben

en: Access rules
de: Zugriffsregeln

en: Drupal permissions
de: Drupal-Berechtigungen

en: Edit permissions
de: Berechtigungen bearbeiten

en: Role Name
de: Rollenname
