Directory based access control (ACL) (7.x-1.0-rc1) - en to oc translation catalogue (6 entries)

en: Save
oc: Enregistrar

en: Allow
oc: Autorizar

en: Deny
oc: Refusar

en: edit permissions
oc: modificar los dreches d'accès

en: Inherit
oc: Ereitar

en: Access rules
oc: Règlas d'accès
