Directory based access control (ACL) (7.x-1.0-rc2) - en to hu translation catalogue (10 entries)

en: Save
hu: Mentés

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Allow
hu: Engedélyezett

en: Deny
hu: Tiltott

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: edit permissions
hu: jogosultságok szerkesztése

en: Inherit
hu: Öröklés

en: Access rules
hu: Elérési szabályok

en: Edit permissions
hu: Jogosultságok szerkesztése

en: see
hu: lásd
