Directory based access control (ACL) (7.x-1.0-rc2) - en to uk translation catalogue (10 entries)

en: Save
uk: Зберегти

en: Note
uk: Примітка

en: Allow
uk: Дозволити

en: Deny
uk: Заборонити

en: Permissions for
uk: Повноваження для

en: Permissions
uk: Повноваження

en: edit permissions
uk: редагувати повноваження

en: Inherit
uk: Успадковувати

en: Access rules
uk: Правила доступу

en: Edit permissions
uk: Редагувати повноваження
