Directory based access control (ACL) (7.x-1.0-rc4) - en to sk translation catalogue (7 entries)

en: Save
sk: Uložiť

en: Allow
sk: Povoliť

en: Deny
sk: Zakázať

en: Permissions
sk: Oprávnenia

en: edit permissions
sk: upraviť oprávnenia

en: Inherit
sk: Zdediť

en: Access rules
sk: Prístupové pravidlá
