Directory based access control (ACL) (7.x-1.0-rc6) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Save
fr: Enregistrer

en: Allow
fr: Autoriser

en: Deny
fr: Refuser

en: Permissions for
fr: Droits pour

en: Permissions
fr: Droits

en: edit permissions
fr: modifier les droits

en: Inherit
fr: Hériter

en: Access rules
fr: Règles d'accès

en: Edit permissions
fr: Modifier les droits

en: Role Name
fr: Nom du rôle
