Directory based access control (ACL) (7.x-1.0-rc6) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Save
it: Salva

en: Allow
it: Permetti

en: Deny
it: Blocca

en: Permissions
it: Permessi

en: edit permissions
it: modifica permessi

en: Inherit
it: Eredita

en: Access rules
it: Regole di accesso

en: Edit permissions
it: Modificare i permessi
