Directory based access control (ACL) (7.x-1.0-rc6) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Save
pt: Guardar

en: Note
pt: Nota

en: Allow
pt: Permitir

en: Deny
pt: Recusar o acesso

en: Permissions for
pt: Permissões para

en: Permissions
pt: Permissões

en: edit permissions
pt: editar permissões

en: Inherit
pt: Herdar

en: Access rules
pt: Regras de acesso

en: Edit permissions
pt: Editar permissões
