Directory based field (7.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (5 entries)

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Add
fa: افزودن

en: Directory
fa: دایرکتوری

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
fa: %name: این مقدار نباید از %max کاراکتر طولانی‌تر باشد.

en: This field stores varchar text in the database.
fa: این فیلد متن varchar را در پایگاه‌داده ذخیره می‌کند.
