Directory based field (7.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (5 entries)

en: Default
nl: Standaard

en: Add
nl: Toevoegen

en: Directory
nl: Map

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
nl: %name: de waarde mag niet langer zijn dan %max karakters.

en: This field stores varchar text in the database.
nl: Dit veld slaat varchar-tekst op in de database.
